A-PRO Ring Sport
FULL CONTACT
1. a versenyzők hosszú nadrágot viselnek a férfiak félmeztelenek, a nőkön top alatt van a mellvédő 2. A versenyzőnek min. 4 rúgást be kell vinnie egy menet alatt. Ezt a bíró számolja. Ha ezt nem teljesíti a versenyző, figyelmeztetést kap. A hiányt tovább viszi a következő menetre és, ha ott sem tudja teljesíteni, mínuszt pontot kap 3. Az ellenfél rúgását nem lehet lábszárral vagy térddel blokkolni. Min. 18. életévét betöltött versenyző indulhat ebben a szabályrendszerben.
Pontozás: A bírók számolják a találatokat minden menet után pontozzák az elért eredményt A menetek egymástól függetlenek a találatok nem adódnak össze, csak a találatokért kapott pontok! 10-10 pontszámnál a találatok pontszáma közel megegyezik 10-9 pontszámnál a találatok száma 2-4 különbséget mutat 10-8 pontszámnál a találatok száma 5-7 különbséget mutat 10-7 pontszámnál a találatok száma 7-el nagyobb, a győztes javára (két 10-7 –es menet után technikai KO-t kell hirdetni)
Megyjegyzés:
Védőfelszerelés:
Részvétel: A nevezést a határidőig be kell nyújtani a Szövetségnek.
sportkönyv: Ezzel minden sportolónak rendelkeznie kell
Sportbiztosítás: Minden sportolónak kötelező a Sporttörvény értelmében sportbiztosítással rendelkeznie! Ezért a versenyeztető Egyesület a felelős! Mivel Szövetségünk nyílt, így a rendezvényeinken elfogadjuk, más Szövetségek , Szakszövetségek biztosítását is.
Súly kontroll: A részvételi nyilatkozaton megadott testsúlytól eltérő testsúly büntetéssel jár.
Orvosi vizsgálat: A mérkőzések előtt a versenyzők kötelesek alávetni magukat orvosi vizsgálatnak (sportorvosok). A versenyzőnek a Sportkönyvével és egy Egyesületi nevezéssel, meg kell jelennie az orvosnál, aki lepecsételi azt. A vizsgálat ingyenes.
Előzetes bírói kontrol: Az adott mérkőzést megelőzően, legalább két mérkőzéssel, vagy 15 perccel, meg kell jelenni a felszereléseket ellenőrző bírónál, aki ellenőrzi a sportolók felszereléseit, (csak tiszta a szabályoknak megfelelő ruházat fogadható el, a védőfelszereléseknek, pedig újszerű állapotban kell lenniük – a kesztyűk nem lehetnek ,,átütöttek’’ , a lábvédőknek be kell tudni tölteni a szerepüket stb.). Esetleges hiányosságra, felhívja a figyelmet! - Erről a bíró jegyzőkönyvet vezet, - aki nem jelenik meg az mínusz ponttal sújtható!
Beszólítás: Miután a hangosbemondón keresztül szólítják a versenyzőt, 6o mp-en belül ringbe, vagy pástra kell lépnie, teljes és szabályos felszerelésben. Figyelmeztetést kap, ha nincs kész 6o mp-en belül. Ha 9o mp-en belül sincs kész, akkor megkapja a második figyelmeztetést. Ha 12o mp után sem készül el a versenyző, veszít. Amint belép a ringbe, a bíró leellenőrzi a felszerelését. Ha a felszerelés hiányos vagy nem megfelelő, a versenyző kap egy percet, hogy rendbe hozza magát. Ezen idő lejárta után veszít.
Segédek: Maximum 2 segéd lehet egyes sarkokban, és a mérkőzés alatt ülve kell maradniuk, és csendesen kiadni az utasításokat. Nem megfelelő viselkedés esetén a versenyzőt figyelmeztetik esetleg kizárják. a versenyzésből, csak az egyik segéd beszélhet, adhat utasításokat! A ring segédeknek és a pástokon közreműködő segéd személyzetnek sportruházatban lehet csak a ring, vagy a pást közelében tartózkodni!
Kizárás esetén: A versenyző, akit kizártak a versenyből, elveszíti a díját, és helyette a sorrendben utána következő kapja azt meg. A diszkvalifikációt jelentik a Szövetség Fegyelmi bizottságának, és a versenyzőt felfüggeszthetik néhány hónapra, vagy évre, esetleg eltiltják.
Időtartam: Felnőtt és junior A kategória: 5x2 perces menet 1 perces pihenővel
Bajnoki címmérkőzésen 7x 2 perc 1 perces pihenőkkel
Döntés típusok: Egyhangú döntés: Amikor a bírók döntése megegyezik (3-o) Pontozásos győzelem: (2:1) Megosztott döntés: (2-o) Döntetlen: Amikor minden bíró döntetlent ítél, vagy egy bírónál döntetlen a másik kettő más ,más sportolót lát jobbnak, valamint ha két bírónál döntetlen és csak az egyik bíró tud megjelölni győztest! Döntetlen esetén a versenyzők még egy menetet vívnak. Ebben a menetben, elért találatokat, kell csak számolnia a bírónak! Felnőtt OB-n két extra menet is adható, hogy kétséget kizáróan a jobb sportoló jusson tovább!
Óvás: Csak a képviselő nyújthat be óvást.
[ Óvást lehet benyújtani: Óvást 15 percen belül erre a célra rendszeresített nyomtatványon lehet benyújtani, ha az egyik vagy másik fél bármilyen szabálytalanságot vél felfedezni.
Az óvás díját abban az esetben visszakapják, ha a bírói bizottság helyt ad az óvásnak.
BÍRÓI DÖNTÉS ELLEN NINCS ÓVÁS!
[ Az óvás díja: 5000 Ft
Eredményhirdetés:A mérkőzés befejezését követően azonnal
Találatok: Csak a nagy erejű, tisztán bevitt találatokért jár pont. amennyiben a sportolók nem így küzdenek, figyelmeztetni, inteni, leléptetni is van joga a bírónak!
Értékelés: A lábsöprés, mely a lábvédő magasságában van kivitelezve és minden erős ütés, rúgás, ami átüti az ellenfél védelmét, 1 pontot ér, kivéve a fejrúgást valamint az ugrásban végre hajtott test rúgás, ami 2 pontot ér, ill. az ugrásban végrehajtott fejrúgás ami 3 pontot ér.
Tiltott technikák: Tiltott a fejelés, ütés a kesztyű belső felével, támadás torokra, ágyékra, hátra valamint tiltott a kézhát ütés is.
Tiltott a láb támadása, a térdelés, fogás.
Leütés:
Erős ütést, rúgást követően is lehet számolni a sportolóra, ha az megingott és képtelen a védekezésre, ellentámadásra, ez a sportoló védelme miatt kötelező!
A leütés nem tekinthető a menet végének, de pontot ér. Három leütés esetén egy mérkőzésen TKO-val ér fel, ha a sportoló a 7. számolásig fel tud állni és küzdőképességet mutat, ha ezt nem teszi KO-nak minősül a leütés!
Kiütés (KO): Ha a sportoló a bekapott ütés, rúgást követően nem nyeri vissza a küzdőképességét a bíró 10-ig számol, ha a 8. számolásig nem alkalmas a sportoló a további küzdelemre kötelező a KO hirdetése, melyet be kell írni a sportkönyvbe! Fej KO esetén 3 hónap eltiltással jár a sportolástól! A három hónap lejárta után CT és MR vizsgálatra kell jelentkezni és ezek negatív vizsgálati eredménye után, lehet csak megkezdeni az edzéseket, versenyzést, ezt a Sportorvosnak kell igazolni! Test KO esetén 1 hónap eltiltás jár a versenyzéstől, edzéseken a mérkőzés után részt vehet a sportoló! Egy éven belüli 2. KO esetén 6 hónap pihenő után kezdheti, csak az ütő-rúgó sportokat folytatni a sportoló, a harmadik KO esetén 1 év kihagyást kell elrendelni! Figyelem! Azok a sportolók akik több szövetség színeiben is versenyeznek, azok számára minden ütő-rúgó sport alól ugyan ennyi időre, kell felmentve lenniük! Itt a sportolón és az edző felelősség vállalásán múlik a sportoló egészsége! A KO-t be kell jelenteni a többi szakosztálynál is és az illetékes Sportorvosi Intézetben A fej KO-t, a light-kontakt és semi-kontakt versenyeken is vezetni kell, sportkönyvben, jegyzőkönyvben jelezve! Figyelmeztetések: (mínuszpontok) Egy figyelmeztetés az ellenfélnek 3 pontot hoz. Egy mérkőzés alatt három figyelmeztetéssel a versenyző diszkvalifikálja magát. Sérülés esetén: Amennyiben az atléta megsérül, a bíró szünetet adhat, max. 2 perc. Utána, ha a sportoló nem tudja folytatni, a bírók és a supervisor tanácskoznak, döntenek! (ha a sportolók nem vétkesek a sérülésben, a mérkőzést folytatni tudó sportoló jut tovább, - amennyiben többségi döntés születik a vétségben, úgy leléptetéssel a sérült sportoló jut tovább! Fej KO, vagy súlyos sérülés esetén a továbbjutott, sérült sportoló, a versenyt nem folytathatja)!
**********************************************************************************************************************************************
LOWKICK FULL CONTACT
Pontozás: (KO-t megengedő szabályrendszereknél) A bírók számolják a találatokat minden menet után pontozzák az elért eredményt A menetek egymástól függetlenek a találatok nem adódnak össze, csak a találatokért kapott pontok! 10-10 pontszámnál a találatok pontszáma közel megegyezik 10-9 pontszámnál a találatok száma 2-4 különbséget mutat 10-8 pontszámnál a találatok száma 5-7 különbséget mutat 10-7 pontszámnál a találatok száma 7-el nagyobb, a győztes javára (két 10-7 –es menet után technikai KO-t kell hirdetni)
Megjegyzés:
Részvétel: A nevezést a határidőig be kell nyújtani a Szövetségnek.
Sportkönyv: Ezzel minden sportolónak rendelkeznie kell
Sportbiztosítás: Minden sportolónak kötelező a Sporttörvény értelmében sportbiztosítással rendelkeznie! Ezért a versenyeztető Egyesület a felelős! Mivel Szövetségünk nyílt, így a rendezvényeinken elfogadjuk, más Szövetségek, Szakszövetségek biztosítását is.
Súly kontroll: A részvételi nyilatkozaton megadott testsúlytól eltérő testsúly, büntetéssel jár.
Orvosi vizsgálat: A mérkőzések előtt a versenyzők kötelesek alávetni magukat orvosi vizsgálatnak (sportorvosok). A versenyzőnek a Sportkönyvével és egy Egyesületi nevezéssel, meg kell jelennie az orvosnál, aki lepecsételi azt. A vizsgálat ingyenes.
Előzetes bírói kontrol: Az adott mérkőzést megelőzően, legalább két mérkőzéssel, vagy 15 perccel, meg kell jelenni a felszereléseket ellenőrző bírónál, aki ellenőrzi a sportolók felszereléseit, (csak tiszta a szabályoknak megfelelő ruházat fogadható el, a védőfelszereléseknek, pedig újszerű állapotban kell lenniük – a kesztyűk nem lehetnek ,,átütöttek’’ , a lábvédőknek be kell tudni tölteni a szerepüket, a fejvédőknek nem szabad elmozdulnia, stb.), esetleges hiányosságra, felhívja a figyelmet! - Erről a bíró jegyzőkönyvet vezet, - aki nem jelenik meg az mínusz ponttal sújtható!
Beszólítás: Miután a hangosbemondón keresztül szólítják a versenyzőt, 6o mp-en belül ringbe, vagy pástra kell lépnie, teljes és szabályos felszerelésben. Figyelmeztetést kap, ha nincs kész 6o mp-en belül. Ha 9o mp-en belül sincs kész, akkor megkapja a második figyelmeztetést. Ha 12o mp után sem készül el a versenyző, veszít. Amint belép a ringbe, a bíró leellenőrzi a felszerelését. Ha a felszerelés hiányos vagy nem megfelelő, a versenyző kap egy percet, hogy rendbe hozza magát. Ezen idő lejárta után veszít.
Segédek: Maximum 2 segéd lehet egyes sarkokban, és a mérkőzés alatt ülve kell maradniuk, és csendesen kiadni az utasításokat. Nem megfelelő viselkedés esetén a versenyzőt figyelmeztetik esetleg kizárják. a versenyzésből, csak az egyik segéd beszélhet, adhat utasításokat! A ring segédeknek és a pástokon közreműködő segéd személyzetnek sportruházatban lehet csak a ring, vagy a pást közelében tartózkodni!
Kizárás esetén: A versenyző, akit kizártak a versenyből, elveszíti a díját, és helyette a sorrendben utána következő kapja azt meg. A diszkvalifikációt jelentik a Szövetség Fegyelmi bizottságának, és a versenyzőt felfüggeszthetik néhány hónapra, vagy évre, esetleg eltiltják.
Időtartam: Felnőtt és junior A kategória: 3x2 perces menet
Döntés típusok: Egyhangú döntés: Amikor a bírók döntése megegyezik (3-o) Pontozásos győzelem: (2:1) Megosztott döntés: (2-o) Döntetlen: Amikor minden bíró döntetlent ítél, vagy egy bírónál döntetlen a másik kettő más ,más sportolót lát jobbnak, valamint ha két bírónál döntetlen és csak az egyik bíró tud megjelölni győztest! Döntetlen esetén a versenyzők még egy menetet vívnak. Ebben a menetben, elért találatokat, kell csak számolnia a bírónak! Felnőtt OB-n két extra menet is adható, hogy kétséget kizáróan a jobb sportoló jusson tovább!
Óvás: Csak a képviselő nyújthat be óvást.
Eredményhirdetés:A súlycsoportok döntő mérkőzése után kerül erre sor. A díjazottnak meg kell jelennie sportöltözetében Amennyiben nem jelennek meg, vagy nem megfelelő az öltözete, elveszíti a díjat
KO-t megengedő szabályrendszereknél:
Találatok: Csak a nagy erejű, tisztán bevitt találatokért jár pont, ha a sportolók nem így küzdenek, figyelmeztetni, inteni, leléptetni is van joga a bírónak! A lábsöprés, mely a lábvédő magasságában van kivitelezve és minden erős ütés, rúgás, ami átüti az ellenfél védelmét, 1 pontot ér, kivéve a fejrúgást, ami 2 pont.
Tiltott technikák:A KO-t megengedő szabályrendszerekben tiltott a :fejelés, ütés a kesztyű belső felével, támadás torokra, ágyékra, hátra tiltott a kézhát ütés
Tilós: Low kick Full-kontaktban, a térdelés, fogás , lerántás
Leütés (knock down):
Ha az ellenfél bármely testrésze a talpán kívül a padlót érinti, 1 pontot ér. Erős ütést, rúgást követően is lehet számolni a sportolóra, ha az megingott és képtelen a védekezésre, ellentámadásra, ez a sportoló védelme miatt kötelező!
A knock down nem tekinthető a menet végének, de pontot ér. Három knock down egy mérkőzésen TKO-val ér fel, ha a sportoló a 7. számolásig fel tud állni és küzdőképességet mutat, ha ezt nem teszi KO-nak minősül a leütés!
Kiütés (KO): Ha a sportoló a bekapott ütés, rúgást követően nem nyeri vissza a küzdőképességét a bíró 10-ig számol, ha a 8. számolásig nem alkalmas a sportoló a további küzdelemre kötelező a KO hirdetése, melyet be kell írni a sportkönyvbe! Fej KO esetén 3 hónap eltiltással jár a sportolástól! A három hónap lejárta után CT és MR vizsgálatra kell jelentkezni és ezek negatív vizsgálati eredménye után, lehet csak megkezdeni az edzéseket, versenyzést, ezt a Sportorvosnak kell igazolni! Test KO esetén 1 hónap eltiltás jár a versenyzéstől, edzéseken a mérkőzés után részt vehet a sportoló! Egy éven belüli 2. KO esetén 6 hónap pihenő után kezdheti, csak az ütő-rúgó sportokat folytatni a sportoló, a harmadik KO esetén 1 év kihagyást kell elrendelni! Figyelem! Azok a sportolók akik több szövetség színeiben is versenyeznek, azok számára minden ütő-rúgó sport alól ugyan ennyi időre, kell felmentve lenniük! Itt a sportolón és az edző felelősség vállalásán múlik a sportoló egészsége! A KO-t be kell jelenteni a többi szakosztálynál is és az illetékes Sportorvosi Intézetben A fej KO-t vezetni kell a sportkönyvben, jegyzőkönyvben jelezve! Figyelmeztetések: (mínuszpontok) Egy figyelmeztetés az ellenfélnek 3 pontot hoz. Egy mérkőzés alatt három figyelmeztetéssel a versenyző diszkvalifikálja magát. Sérülés esetén: Amennyiben az atléta megsérül, a bíró szünetet adhat, max. 2 perc. Utána, ha a sportoló nem tudja folytatni, a bírók és a supervisor tanácskoznak, döntenek! (ha a sportolók nem vétkesek a sérülésben, a mérkőzést folytatni tudó sportoló jut tovább, - amennyiben többségi döntés születik a vétségben, úgy leléptetéssel a sérült sportoló jut tovább! Fej KO, vagy súlyos sérülés esetén a továbbjutott, sérült sportoló, a versenyt nem folytathatja)!
************************************************************************************************************************************************
THAI ORIENTAL
l Aversenyzők, rövid nadrágot viselnek a férfiak félmeztelenek, a nőkön top alatt van a mellvédő
l A láb bármely részét lehet rúgni, kivéve a térdi részt, - az nem támadható
l A rúgások sípcsonttal védhetőek és a levédett rúgásért nem jár pont
l Klincselésnél, amíg a sportolók aktívak, engedélyezett az összekapaszkodás valamint a csípődobás
l Nem engedélyezett a derék betörése és a dobások – de engedélyezett a nyaknál való lerántás.
Pontozás: A bírók számolják a találatokat minden menet után pontozzák az elért eredményt A menetek egymástól függetlenek a találatok nem adódnak össze, csak a találatokért kapott pontok! 10-10 pontszámnál a találatok pontszáma közel megegyezik 10-9 pontszámnál a találatok száma 2-4 különbséget mutat 10-8 pontszámnál a találatok száma 5-7 különbséget mutat 10-7 pontszámnál a találatok száma 7-el nagyobb, a győztes javára (két 10-7 –es menet után technikai KO-t kell hirdetni)
Megyjegyzés:
Részvétel: A nevezést a határidőig be kell nyújtani a Szövetségnek. Mindenféle változtatás, büntetést von maga után.
Sportkönyv: Ezzel minden sportolónak rendelkeznie kell
Sportbiztosítás: Minden sportolónak kötelező a Sporttörvény értelmében sportbiztosítással rendelkeznie! Ezért a versenyeztető Egyesület a felelős! Mivel Szövetségünk nyílt, így a rendezvényeinken elfogadjuk, más Szövetségek , Szakszövetségek biztosítását is.
Súly kontroll: A részvételi nyilatkozaton megadott testsúlytól eltérő testsúly, büntetéssel jár.
Orvosi vizsgálat: A mérkőzések előtt a versenyzők kötelesek alávetni magukat orvosi vizsgálatnak (sportorvosok). A versenyzőnek a Sportkönyvével és egy Egyesületi nevezéssel, meg kell jelennie az orvosnál, aki lepecsételi azt. A vizsgálat ingyenes. Aki orvosi vizsgálat nélkül megy a ringbe, ki lesz zárva a versenyből.
Előzetes bírói kontrol: Az adott mérkőzést megelőzően, legalább két mérkőzéssel, vagy 15 perccel, meg kell jelenni a felszereléseket ellenőrző bírónál, vagy szupervisornál, aki ellenőrzi a sportolók felszereléseit, (csak tiszta a szabályoknak megfelelő ruházat fogadható el, a védőfelszereléseknek, pedig újszerű állapotban kell lenniük – a kesztyűk nem lehetnek ,,átütöttek’’ , a lábvédőknek be kell tudni tölteni a szerepüket, a fejvédőknek nem szabad elmozdulnia, stb.), esetleges hiányosságra, felhívja a figyelmet! - Erről a bíró jegyzőkönyvet vezet, - aki nem jelenik meg az mínusz ponttal sújtható!
Beszólítás: Miután a hangosbemondón keresztül szólítják a versenyzőt, 6o mp-en belül ringbe, vagy pástra kell lépnie, teljes és szabályos felszerelésben. Figyelmeztetést kap, ha nincs kész 6o mp-en belül. Ha 9o mp-en belül sincs kész, akkor megkapja a második figyelmeztetést. Ha 12o mp után sem készül el a versenyző, veszít. Amint belép a ringbe, a bíró leellenőrzi a felszerelését. Ha a felszerelés hiányos vagy nem megfelelő, a versenyző kap egy percet, hogy rendbe hozza magát. Ezen idő lejárta után veszít.
Segédek: Maximum 2 segéd lehet egyes sarkokban, és a mérkőzés alatt ülve kell maradniuk, és csendesen kiadni az utasításokat. Nem megfelelő viselkedés esetén a versenyzőt figyelmeztetik esetleg kizárják. a versenyzésből, csak az egyik segéd beszélhet, adhat utasításokat! A ring segédeknek és a pástokon közreműködő segéd személyzetnek sportruházatban lehet csak a ring, vagy a pást közelében tartózkodni!
Kizárás esetén: A versenyző, akit kizártak a versenyből, elveszíti a díját, és helyette a sorrendben utána következő kapja azt meg. A diszkvalifikációt jelentik a Szövetség Fegyelmi bizottságának, és a versenyzőt felfüggeszthetik néhány hónapra, vagy évre, esetleg eltiltják.
Időtartam: Felnőtt és junior A kategória: 3x2 perces menet
Döntés típusok: Egyhangú döntés: Amikor a bírók döntése megegyezik (3-o) Pontozásos győzelem: (2:1) Megosztott döntés: (2-o) Döntetlen: Amikor minden bíró döntetlent ítél, vagy egy bírónál döntetlen a másik kettő más ,más sportolót lát jobbnak, valamint ha két bírónál döntetlen és csak az egyik bíró tud megjelölni győztest! Döntetlen esetén a versenyzők még egy menetet vívnak. Ebben a menetben, elért találatokat, kell csak számolnia a bírónak! Felnőtt OB-n két extra menet is adható, hogy kétséget kizáróan a jobb sportoló jusson tovább!
Óvás: Csak a képviselő nyújthat be óvást.
Találatok: Csak a nagy erejű, tisztán bevitt találatokért jár pont, ha a sportolók nem így küzdenek, figyelmeztetni, inteni, leléptetni is van joga a bírónak, szupervisornak! Minden erős ütés, rúgás, ami átüti az ellenfél védelmét, 1 pontot ér, kivéve a fejrúgást, ami 2 pont. A térd használata, szintén testre 1 pontot, a klincseléből a lerántás földre 1 pontot ér! Thai-kick szabályok szerinti küzdelmeknél az alsó lábszár támadása is engedélyezett és a rövid ideig történő fogása az ellenfél lábának! Klincselés csak addig engedélyezett, amíg aktívak a sportoló, technikákat tudnak bevinni egymásnak! Oriental és Thai-kick szabályrendszerben engedélyezettek a fordulásos ütések, ha azt követi a tekintet!
Tiltott technikák: A KO-t megengedő szabályrendszerekben tiltott a :fejelés, ütés a kesztyű belső felével, támadás torokra, ágyékra, hátra tiltott a kézhát ütés a térdelés
Leütés (knock down): Ha az ellenfél bármely testrésze a talpán kívül a padlót érinti, 1 pontot ér. Erős ütést, rúgást követően is lehet számolni a sportolóra, ha az megingott és képtelen a védekezésre, ellentámadásra, ez a sportoló védelme miatt kötelező! A knock down nem tekinthető a menet végének, de pontot ér. Három knock down egy mérkőzésen TKO-val ér fel, ha a sportoló a 7. számolásig fel tud állni és küzdőképességet mutat, ha ezt nem teszi KO-nak minősül a leütés!
Kiütés (KO): Ha a sportoló a bekapott ütés, rúgást követően nem nyeri vissza a küzdőképességét a bíró 10-ig számol, ha a 8. számolásig nem alkalmas a sportoló a további küzdelemre kötelező a KO hirdetése, melyet be kell írni a sportkönyvbe! Fej KO esetén 3 hónap eltiltással jár a sportolástól! A három hónap lejárta után CT és MR vizsgálatra kell jelentkezni és ezek negatív vizsgálati eredménye után, lehet csak megkezdeni az edzéseket, versenyzést, ezt a Sportorvosnak kell igazolni! Test KO esetén 1 hónap eltiltás jár a versenyzéstől, edzéseken a mérkőzés után részt vehet a sportoló! Egy éven belüli 2. KO esetén 6 hónap pihenő után kezdheti, csak az ütő-rúgó sportokat folytatni a sportoló, a harmadik KO esetén 1 év kihagyást kell elrendelni! Figyelem! Azok a sportolók akik több szövetség színeiben is versenyeznek, azok számára minden ütő-rúgó sport alól ugyan ennyi időre, kell felmentve lenniük! Itt a sportolón és az edző felelősség vállalásán múlik a sportoló egészsége! A KO-t be kell jelenteni a többi szakosztálynál is és az illetékes Sportorvosi Intézetben A fej KO-t, a light-kontakt és semi-kontakt versenyeken is vezetni kell, sportkönyvben, jegyzőkönyvben jelezve!
Figyelmeztetések: (mínuszpontok) Egy figyelmeztetés az ellenfélnek 3 pontot hoz. Egy mérkőzés alatt három figyelmeztetéssel a versenyző diszkvalifikálja magát.
Sérülés esetén: Amennyiben az atléta megsérül, a bíró szünetet adhat, max. 2 perc. Utána, ha a sportoló nem tudja folytatni, a bírók és a supervisor tanácskoznak, döntenek! (ha a sportolók nem vétkesek a sérülésben, a mérkőzést folytatni tudó sportoló jut tovább, - amennyiben többségi döntés születik a vétségben, úgy leléptetéssel a sérült sportoló jut tovább! Fej KO, vagy súlyos sérülés esetén a továbbjutott, sérült sportoló, a versenyt nem folytathatja)!
***************************************************************************************************************************************************
K1 Rules
1. a versenyzők, rövid nadrágot viselnek a férfiak félmeztelenek, a nőkön top alatt van a mellvédő
2. A comb bármely részét lehet rúgni, kivéve térdet.
3. Térd alatti rúgás tilos.
4. Térddel a test bármely része rúgható, a fej is.
5. Fejet fogni csak akkor lehet, ha épp a térddel próbálja megrúgni az ellenfelet, semmi más esetben, a technika kivitelezése után azonnal el kell engedni azt
Kisebb korcsoportokban csak 10 éves kortól lehet bemutató mérkőzéseken, indulni, eredmény hirdetés nincs!
Súlycsoportok: 2-5 kg-nál nagyobb eltérés nem engedélyezett!
Pontozás: A bírók számolják a találatokat minden menet után pontozzák az elért eredményt A menetek egymástól függetlenek a találatok nem adódnak össze, csak a találatokért kapott pontok! 10-10 pontszámnál a találatok pontszáma közel megegyezik 10-9 pontszámnál a találatok száma 2-4 különbséget mutat 10-8 pontszámnál a találatok száma 5-7 különbséget mutat 10-7 pontszámnál a találatok száma 7-el nagyobb, a győztes javára (két 10-7 –es menet után technikai KO-t kell hirdetni)
Megjegyzés: 1. A fejvédő használata tilós!
2. Az ágyékvédő a nadrágon belül legyen.
3 A sípcsontos lábfejvédő használata kötelező!
Sportbiztosítás: Minden sportolónak kötelező a Sporttörvény értelmében sportbiztosítással rendelkeznie! Ezért a versenyeztető Egyesület a felelős! Mivel Szövetségünk nyílt, így a rendezvényeinken elfogadjuk, más Szövetségek , Szakszövetségek biztosítását is.
Orvosi vizsgálat: A mérkőzések előtt a versenyzők kötelesek alávetni magukat orvosi vizsgálatnak (sportorvosok - Tournament doctor). A versenyzőnek a Sportkönyvével és egy Egyesületi nevezéssel,meg kell jelennie az orvosnál, aki lepecsételi azt. A vizsgálat ingyenes. Aki a Passport vagy orvosi vizsgálat nélkül megy a ringbe, ki lesz zárva a versenyből.
Előzetes bírói kontrol: Az adott mérkőzést megelőzően, legalább két mérkőzéssel, vagy 15 perccel, meg kell jelenni a felszereléseket ellenőrző bírónál, vagy szupervisornál, aki ellenőrzi a sportolók felszereléseit, (csak tiszta a szabályoknak megfelelő ruházat fogadható el, a védőfelszereléseknek, pedig újszerű állapotban kell lenniük – a kesztyűk nem lehetnek ,,átütöttek’’ , a lábvédőknek be kell tudni tölteni a szerepüket, a fejvédőknek nem szabad elmozdulnia, stb.), esetleges hiányosságra, felhívja a figyelmet! - Erről a bíró jegyzőkönyvet vezet, - aki nem jelenik meg az mínusz ponttal sújtható!
Beszólítás: Miután a hangosbemondón keresztül szólítják a versenyzőt, 6o mp-en belül ringbe, vagy pástra kell lépnie, teljes és szabályos felszerelésben. Figyelmeztetést kap, ha nincs kész 6o mp-en belül. Ha 9o mp-en belül sincs kész, akkor megkapja a második figyelmeztetést. Ha 12o mp után sem készül el a versenyző, veszít. Amint belép a ringbe, a bíró leellenőrzi a felszerelését. Ha a felszerelés hiányos vagy nem megfelelő, a versenyző kap egy percet, hogy rendbe hozza magát. Ezen idő lejárta után veszít.
Segédek: Maximum 2 segéd lehet egyes sarkokban, és a mérkőzés alatt ülve kell maradniuk, és csendesen kiadni az utasításokat. Nem megfelelő viselkedés esetén a versenyzőt figyelmeztetik esetleg kizárják. a versenyzésből, csak az egyik segéd beszélhet, adhat utasításokat! A ring segédeknek és a pástokon közreműködő segéd személyzetnek sportruházatban lehet csak a ring, vagy a pást közelében tartózkodni!
Kizárás esetén: A versenyző, akit kizártak a versenyből, elveszíti a díját, és helyette a sorrendben utána következő kapja azt meg. A diszkvalifikációt jelentik a Szövetség Fegyelmi bizottságának, és a versenyzőt felfüggeszthetik néhány hónapra, vagy évre, esetleg eltiltják.
Időtartam: Felnőtt kategória: 3x2 perces menet más kategóriák (junior B, C, 3x1,5 perces ) menetek
Döntés típusok:
Egyhangú döntés: Amikor a bírók döntése megegyezik (3-o)
Pontozásos győzelem: (2:1)
Megosztott döntés: (2-o)
Döntetlen: Amikor minden bíró döntetlent ítél, vagy egy bírónál döntetlen a másik kettő más ,más sportolót lát jobbnak, valamint ha két bírónál döntetlen és csak az egyik bíró tud megjelölni győztest!
Döntetlen esetén a versenyzők még egy menetet vívnak. Ebben a menetben, elért találatokat, kell csak számolnia a bírónak! Felnőtt OB-n két extra menet is adható, hogy kétséget kizáróan a jobb sportoló jusson tovább!
Találatok: Csak a nagy erejű, tisztán bevitt találatokért jár pont, ha a sportolók nem így küzdenek, figyelmeztetni, inteni, leléptetni is van joga a bírónak, szupervisornak!
A lábsöprés, mely a lábvédő magasságában van kivitelezve és minden erős ütés, rúgás, ami átüti az ellenfél védelmét, 1 pontot ér, kivéve a fejrúgást, ami 2 pont.
Engedélyezettek a fordulásos ütések, ha azt követi a tekintet!
Tiltott technikák: fejelés, ütés a kesztyű belső felével, támadás torokra, ágyékra, hátra tiltott a kézhát ütés, tiltott az egy technika kivitelezése utáni fogás, tiltott a folyamatos fogás, tiltott a könyék ütés, derék betörése
Leütés: Ha az ellenfél bármely testrésze a talpán kívül a padlót érinti, 1 pontot ér. Erős ütést, rúgást követően is lehet számolni a sportolóra, ha az megingott és képtelen a védekezésre, ellentámadásra, ez a sportoló védelme miatt kötelező! A knock down nem tekinthető a menet végének, de pontot ér. Három knock down egy mérkőzésen TKO-val ér fel, ha a sportoló a 7. számolásig fel tud állni és küzdőképességet mutat, ha ezt nem teszi KO-nak minősül a leütés!
Kiütés (KO): Ha a sportoló a bekapott ütés, rúgást követően nem nyeri vissza a küzdőképességét a bíró 10-ig számol, ha a 8. számolásig nem alkalmas a sportoló a további küzdelemre kötelező a KO hirdetése, melyet be kell írni a sportkönyvbe! Fej KO esetén 3 hónap eltiltással jár a sportolástól! A három hónap lejárta után CT és MR vizsgálatra kell jelentkezni és ezek negatív vizsgálati eredménye után, lehet csak megkezdeni az edzéseket, versenyzést, ezt a Sportorvosnak kell igazolni! Test KO esetén 1 hónap eltiltás jár a versenyzéstől, edzéseken a mérkőzés után részt vehet a sportoló! Egy éven belüli 2. KO esetén 6 hónap pihenő után kezdheti, csak az ütő-rúgó sportokat folytatni a sportoló, a harmadik KO esetén 1 év kihagyást kell elrendelni! Figyelem! Azok a sportolók akik több szövetség színeiben is versenyeznek, azok számára minden ütő-rúgó sport alól ugyan ennyi időre, kell felmentve lenniük! Itt a sportolón és az edző felelősség vállalásán múlik a sportoló egészsége! A KO-t be kell jelenteni a többi szakosztálynál is és az illetékes Sportorvosi Intézetben A fej KO-t, a light-kontakt és semi-kontakt versenyeken is vezetni kell, sportkönyvben, jegyzőkönyvben jelezve! Figyelmeztetések: (mínuszpontok) Egy figyelmeztetés az ellenfélnek 3 pontot hoz. Egy mérkőzés alatt három figyelmeztetéssel a versenyző diszkvalifikálja magát. Sérülés esetén: Amennyiben az atléta megsérül, a bíró szünetet adhat, max. 2 perc. Utána, ha a sportoló nem tudja folytatni, a bírók és a supervisor tanácskoznak, döntenek! (ha a sportolók nem vétkesek a sérülésben, a mérkőzést folytatni tudó sportoló jut tovább, - amennyiben többségi döntés születik a vétségben, úgy leléptetéssel a sérült sportoló jut tovább! Fej KO, vagy súlyos sérülés esetén a továbbjutott, sérült sportoló, a versenyt nem folytathatja)!
*********************************************************************************************************************************************
MMA/
Védőfelszerelések: szuszpenzor, MMA kesztyű, fogvédő.
Engedélyezett technikák állóharcban ütések, rúgások, lábra, testre, fejre. Engedélyezett a dobás, a lerántás valamint a klincselés közben könyöklés testre és fejre, kesztyűvel ütés testre és fejre egyaránt valamint klincs közben rúgni a testet, fejet és a lábakat. A földön fekvőt lehet támadni ütésekkel valamint rugásokkal egyaránt. Gerinc, ágyék és a tarkó támadása tilos mind állásban mind a földön!
Tilos!: Indulatból, düh- ből való kontrolálatlan küzdelem.
Indulási feltételek: Sportorvosi ,,VERSENYEZHET” és a sportoló, vagy egyesülete által megkötött sportbiztosítás, melynek meglétéről a nevező egyesület felel!
Pontozás:
[ Fight /Harc
[ Stop /Állj
Súlycsoportok:
- Légsúly: 55-61kg
- Harmatsúly: 61-66kg
- Könnyűsúly: 66-72kg
- Váltósúly: 73-79kg
- Középsúly: 80-86kg
- Félnehézsúly: 86-93kg
- Nehézsúly: 93kg-105 kg
- Szupernehézsúly: 106-112kg-os kategória,
Ólom nehézsúly + 112 kg (Ez a kategória csak akkor lép életbe, ha legalább két 112kg feletti versenyző van. Amennyiben csak egy akkor az automatikusan a supernehézsúlyban indul.)
Mérkőzések helyszíne:7 x7 m tatami, ring vagy ketrec
[ Ha az egyik küzdő fél szabálytalan technikát alkalmaz szándékosan, akkor a tette automatikusan leléptetést von maga után.
Ha a szabálytalan technika véletlenül történik (összefejelés, dobásnál könyöktalálat) akkor a szenvedő fél dönthet, hogy folytatja-e a küzdelmet.
Amennyiben egy vétlen szabálytalanság történik, és abból sérülés adódik, úgy az eredmény automatikusan érvénytelen, azaz a meccs végeredmény nélkül kerül feljegyzésre.
Azt hogy a szabálytalanság véletlen vagy szándékos volt-e, azt mindig a vezető bíró illetve a három pontozó bíró dönti el.
A vezetőbírónak joga van:
- Ellenőrizni a mérkőző felek felszerelését bármikor a mérkőzés folyamán
- Passzivitás esetén küzdelemre szólítani a küzdő feleket
- Passzivitás esetén a passzív fél leléptetése
- Sérülés esetén, ha szükséges az orvosi vélemény kikérése
- Szabálytalanság esetén a fél megintése illetve leléptetése
Kihívásos rendszer:
A Super Fight összecsapásokra kihívással lehet jelentkezni!
Bírók száma: 1 vezető, 3 pontozó, 1 jegyzőkönyvvezető, 1 időmérő
Eredmény jelzés: kék és piros zászlókkal, vagy pontozó lap alapján